Ayarlar

Şifremi Unuttum

Gespetto Hakkında

Geçmişi MS 850 yılına dayanan kahve, aslında hiç kimsenin aklına gelmeyecek şekilde keçiler tarafından keşfedilmiştir. MS 1000 yılında yemende üretilmeye başlamıştır. Osmanlı imparatorluğunu Yemen’e doğru genişledikçe de Osmanlılar kahve ile tanışmışlardır.1517 yılında ise kanuni sultan Süleyman’ın yemen valisi Özdemir paşa İstanbul’a gelişlerinde sarayı kahve ile buluşturmuştur. Kahve kavurma-pişirme ustaları yetiştirilmiştir.1550 yılında İstanbul’da açıklamaya başlayan kahvehaneler, insanların sohbet ettiği, fikir alışverişinde bulunduğu ortamlar haline gelmiştir. Öyle ki Venedikli tacirlerin kahve tohumlarını 1615 yılında Avrupa’ya yani İtalya’ya götürmesi tutkularının başlangıç noktası olmuştur. Şu anda tüm Avrupa’nın vazgeçemediği ve dünya ülkerine ihracat ettiği kahve, birçok Avrupa ülkesinin geçim kaynağı olmuştur.

Kahvenin tarihine baktığımızda Avrupa’dan önce Osmanlının kavuştuğu bir durum söz konusu. Çıkış noktası olarak belirlediğimiz bu yolculuk ülkemizin değerlerini ön planda tutarak, öncelikle ülkemizde şu anda ki jenerasyonun aşırı talebi ve bu talebin ülkemizde yeterince karşılanmadığı olmuştur. Kahve yıllar içinde çeşitli evrimler geçirerek neslin gereksinimi halini almıştır. Z kuşağı diye adlandırılan ve kahve tüketimi ciddi olan nesil olgunlaştıkça ihtiyaçlar da yurtdışından gelen firmaların pazarda yer almasını sağlamıştır.

Gespetto Coffee, tamamı %100 Türk işbirliği ile ve önceliği kaliteyi standartlaştırmak olan bir firmadır. Yapılan tüm ARGE öncelikle ülke sınırlarının doyumunu hedeflemiş, yapılacak tüm çalışmalar ise Türkiye sınırlarının dışında da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek üzerine kurulmuştur.

Ekibi ve üretim kapasitesi ile sürekli doğrusal büyüme hedefleyen Gespetto Coffee, gerek franchising gerekse bayilik kanalında hızlı aksiyon alan firmamız siz değerli müşterilerimizin taleplerini önemsiyor ve yol haritasını düzenliyor olacaktır.

X
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle sohbet edin